Στο 9ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας υποστηρίζουμε και φέτος, το Αστέρι της Ευχής, που γιορτάζει 25 χρόνια!

Μαθητές/τριες, εκπαιδευτικοί και γονείς, όλοι μαζί, έχουμε καταφέρει να εκπληρώσουμε εκατοντάδες ευχές παιδιών και να τους δώσουμε τη δύναμη και την ελπίδα που έχουν ανάγκη, για να συνεχίσουν να αγωνίζονται.

make a wish 2023

Με μία συμβολική δωρεά των 2€, μπορείτε να βοηθήσετε για ακόμη μία χρονιά να εκπληρωθούν κι άλλες ευχές με το αναμνηστικό σας χάρτινο Αστέρι της Ευχής να σας υπενθυμίζει την προσφορά σας.

Οι μαθητές και μαθήτριες της Στ τάξης με την υποστήριξη των εκπαιδευτικών του σχολείου μας θα στηρίζουν καθημερινά έως τις 21/12/2023 τη δράση του Make a wish Ελλάδος.

Παράλληλα, οι μαθητές κι μαθήτριες της ΣΤ και Ε τάξης θα δημιουργήσουν όμορφες γιορτινές κατασκευές προς διάθεση στους συμμαθητές και συμμαθήτριές τους, με τα έσοδά τους να στηρίζουν φιλανθρωπικές οργανώσεις για παιδιά.