Με την ευγενική πρωτοβουλία του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του 9ου Δημοτικού Σχολείου Νίκαιας, να συγκεντρωθούν τρόφιμα και άλλα είδη πρώτης ανάγκης για τις οικογένειες του σχολείου, αυτές τις Άγιες Ημέρες, όλοι/ες μαζί δώσατε ελπίδα σε όσες οικογένειες ήρθαν σε επαφή με το σχολείο και δήλωσαν την επιθυμία τους να τα προμηθευτούν.

Παράλληλα ένα μέρος από τα ρούχα, παπούτσια και παιχνίδια που συγκεντρώθηκαν δόθηκαν σε όσες οικογένειες εξέφρασαν αντίστοιχη επιθυμία.

Τα έσοδα από το χριστουγεννιάτικο bazaar των μαθητών /τριων της Ε και ΣΤ τάξης, που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο, μετά από επιλογή τους, θα κατατεθούν στο «Make a wish –Κάνε μια ευχή Ελλάδος» και στον λογαριασμό ενίσχυσης του μαθητή Γιάννη από το 4ο Δημοτικό Σχολείο Αγ.Ι.Ρέντη.

γιάννης δωρεα 9 ΔΣ